baner tpe

Producent wyrobów z TPE | Zalety TPE

Jesteśmy producentem wyrobów z TPE. Przetwórstwo elastomerów termoplastycznych jest podobne do przetwarzania plastiku. Jedyna różnica polega na tym, że TPE po przetworzeniu nabierają właściwości elastycznych. Wyroby z TPE zastępują produkty z tradycyjnej gumy EPDM w coraz większej liczbie zastosowań technicznych, jako rozwiązanie bardziej ekologiczne i zapewniające bardziej stabilną jakość końcowego produktu.

Najważniejsze zalety TPE w porównaniu do EPDM to:

  • bardzo łatwe przetwarzanie metodami wytłaczania, koekstruzji i wtrysku
  • możliwość recyklingu 100% odpadów produkcyjnych
  • możliwość recyklingu 100% zużytych gotowych produktów
  • większy stopień powtarzalności procesu produkcyjnego
  • większy stopień powtarzalności i wyższa jakość gotowych wyrobów
  • niski koszt przetwarzania

Jak wygląda produkcja elementów z termoplastów?

Produkcja elementów z termoplastów jest procesem, który wymaga precyzyjnego planowania. Przede wszystkim musi zostać wybrany odpowiedni materiał, spełniający określone wymagania dotyczące m.in. trwałości, odporności na wysokie temperatury czy też właściwości izolacyjnych. Następnie musi zostać poddany procesowi formowania w celu uzyskania pożądanych kształtów. Proces ten może odbywać się metodą wtryskową lub wytłaczania, w zależności od wielkości i kształtu elementów oraz wymagań dotyczących ich produkcji. Sprawdź, w jaki sposób zapewniamy najwyższej jakości produkcję części z TPE.

Kolejnym etapem produkcji elementów z termoplastów może być obróbka mechaniczna, pozwalająca na dokładne dopasowanie elementów do wymaganych tolerancji. Zwykle obejmuje ona procesy takie jak frezowanie, toczenie czy szlifowanie. W końcowym etapie elementy poddawane są kontroli jakościowej, aby upewnić się, że spełniają wszystkie wymagane standardy i są gotowe do użycia. Owocna produkcja elementów z termoplastów wymaga wiedzy specjalistycznej oraz doświadczenia w dziedzinie obróbki tworzyw sztucznych.

silikon

Pozostaw Twój adres e-mail, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszelkie pytania, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem: