baner o nas

O firmie

Założona w 1988 roku firma TopsilGlobal jest prywatną, rodzinną firmą specjalizującą się w przetwarzaniu silikonu i elastomerów termoplastycznych metodą wtrysku i wytłaczania. Do wszystkich tych procesów wykorzystujemy narzędzia wykonane we własnej narzędziowni wyposażonej w najnowocześniejsze, wysoce precyzyjne maszyny.

Produkty wytwarzane przez TopsilGlobal przeznaczone są do wyjątkowo odpowiedzialnych zadań w elektrotechnice, sprzęcie AGD, opiece nad dziećmi, sprzęcie medycznym, motoryzacji czy budownictwie. Obecnie TopsilGlobal zatrudnia ponad 200 osób, posiada 6000 m2 powierzchni produkcyjnej i 3500 m2 powierzchni magazynowej, socjalnej i biurowej w swoich dwóch zakładach w Polsce. Dostarczamy swoje produkty do ponad 40 krajów na całym świecie. Naszym Klientom o globalnym zasięgu oferujemy również możliwości produkcyjne (wtrysk LSR) w naszym własnym zakładzie w Chinach, w rejonie Szanghaju.

Z dumą możemy wymienić wśród naszych Klientów renomowane, światowe marki, takie jak Philips, Bosch czy Velux.

baner o firmie
produkty

Produkty

Naszą specjalnością są produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta i według jego projektu, do wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Dla Klientów indywidualnych oferujemy wyroby medyczne pod własnymi markami naszej siostrzanej firmy TopsilMed.

technologie

Technologie

W TopsilGlobal pracujemy z dwiema grupami materiałów: silikonami i termoplastycznymi elastomerami. Przetwarzamy je za pomocą dwóch głównych technologii: wtrysku i wytłaczania. Sami wytwarzamy narzędzia do naszych linii produkcyjnych, w tym przede wszystkim formy do wtrysku ciekłego silikonu – najbardziej skomplikowanej i zaawansowanej technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.

jakość

Jakość

Zarządzanie przez jakość i dbałość o środowisko to dla nas podstawowe standardy. Legitymujemy się certyfikatami na zgodność z normami ISO 9001:2015, 14001:2015 oraz ISO 13485:2016 wydanymi przez renomowaną jednostkę certyfikującą DQS. Zintegrowany system informatyczny ERP zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi procesami w firmie i pozwala nam planować optymalne wykorzystanie zasobów.

inwestycje

Inwestycje

Inwestujemy w najnowsze rozwiązania dostępne w branży. Systemy do kontroli wizyjnej w linii, podajniki sterowane elektronicznie, sprzężenie zwrotne na liniach do wytłaczania czy oprogramowanie do symulacji procesów produkcyjnych to tylko niektóre z naszych ostatnich inwestycji. Uruchomiony w 2017 roku zakład w Skierniewicach spełnia najwyższe światowe standardy dla przetwórstwa materiałów elastycznych, w szczególności pod względem kontrolowanych warunków produkcyjnych do zastosowań w medycynie i wyrobach do kontaktu z żywnością.

ekologia

Ekologia

Dbałość o środowisko to dla nas jedna z najważniejszych zasad prowadzenia działalności. Już w powstałym w 2005 roku zakładzie w Słubicy zastosowaliśmy takie rozwiązania, jak rekuperacja ciepła z hal produkcyjnych, żeby zmniejszać zużycie energii. W nowym zakładzie w Skierniewicach inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS) zapewnia optymalne wykorzystanie zasobów poprzez automatyczne sterowanie światłem, wentylacją czy klimatyzacją. Woda wykorzystywana w procesie produkcji krąży w obiegu zamkniętym, dlatego żaden z naszych zakładów nie produkuje ścieków, za wyjątkiem socjalno-bytowych.

Pozostaw Twój adres e-mail, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszelkie pytania, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem:


eurostars-logo

W latach 2018-2020 Topsil uczestniczył w ambitnym przedsięwzięciu budowy innowacyjnego panelu fotowoltaicznego o znacząco zwiększonej wydajności. Autorem rozwiązania jest grupa inżynierów z Politechniki w Lozannie, która założyła Insolight SA, firmę uznaną w 2020 roku za jeden z 10 najlepszych start-up’ów w Szwajcarii.

Rozwijamy się wraz z Klientami 

Jesteśmy liderem na polskim rynku przetwórstwa silikonów i elastomerów termoplastycznych i stale umacniamy pozycję na innych rynkach. Obecnie eksportujemy nasze produkty do czterdziestu krajów na całym świecie i konsekwentnie dążymy do znalezienia się w czołówce europejskich firm z naszej branży. Wciąż doskonalimy jakość wyrobów, jednocześnie ograniczając oddziaływanie na środowisko. Wykorzystujemy zintegrowany system zarządzania jakością, który pozwala nam oferować wyroby renomowanym odbiorcom z całego świata. Potwierdzeniem spełniania przez nas wysokich standardów jakości są certyfikaty ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Wraz z powstaniem nowego zakładu w Skierniewicach wdrożyliśmy też normę ISO13485:2016 dla specjalistycznych wyrobów do zastosowań medycznych, w bezpośrednim kontakcie z organizmem pacjenta.

Partner ponad 500 firm na świecie w zakresie przetwórstwa silikonu i TPE