baner o nas

O firmie

Założona w 1988 roku firma TopsilGlobal jest prywatną, rodzinną firmą specjalizującą się w przetwarzaniu silikonu i elastomerów termoplastycznych metodą wtrysku i wytłaczania. Do wszystkich tych procesów wykorzystujemy narzędzia wykonane we własnej narzędziowni wyposażonej w najnowocześniejsze, wysoce precyzyjne maszyny.

Produkty wytwarzane przez TopsilGlobal przeznaczone są do wyjątkowo odpowiedzialnych zadań w elektrotechnice, sprzęcie AGD, opiece nad dziećmi, sprzęcie medycznym, motoryzacji czy budownictwie. Obecnie TopsilGlobal zatrudnia ponad 200 osób, posiada 6000 m2 powierzchni produkcyjnej i 3500 m2 powierzchni magazynowej, socjalnej i biurowej w swoich dwóch zakładach w Polsce. Dostarczamy swoje produkty do ponad 40 krajów na całym świecie. Naszym Klientom o globalnym zasięgu oferujemy również możliwości produkcyjne (wtrysk LSR) w naszym własnym zakładzie w Chinach, w rejonie Szanghaju.

Z dumą możemy wymienić wśród naszych Klientów renomowane, światowe marki, takie jak Philips, Bosch czy Velux.

baner o firmie

Wspieramy Twój rozwój

na wszystkich etapach procesu tworzenia produktu

TopsilGlobal wspiera swoich partnerów na wszystkich etapach tworzenia produktu. Zaczynając od koncepcji projektu – Twoich wyobrażeń i potrzeb – przez analizę wykonalności, po dobór odpowiedniego materiału i technologii. Opracowujemy, projektujemy i wykonujemy dedykowane narzędzia, formy i rozwiązania do każdego zleconego produktu. Przygotowujemy dokumentację z odpowiednim zakresem analizy, prób, testów i raportów funkcjonalności. Produkcja seryjna to ostatni etap w całym procesie tworzenia Twojego produktu. Pozostaje jeszcze długofalowa współpraca, oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie, podczas której nadal usprawniamy i doskonalimy zastosowane rozwiązania, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron. Zapraszamy do współpracy!

twój pomysł baner
analiza wykonalności
produkcja narzędzi
próbna seria
produkcja seryjna

Twój pomysł

Analiza
wykonalności

Produkcja
narzędzi

Próbna
seria

Produkcja
seryjna

Wpadłeś na pomysł na nowy produkt i nie jesteś pewien, jak go wykonać? Potrzebujesz konkretnego elementu według zaprojektowanego modelu? W każdym przypadku możemy Ci pomóc. Nasza wiedza o projektowaniu i wytwarzaniu produktów z materiałów elastycznych wynika z ponad 35 lat doświadczenia i ze znajomości wymagań z wielu różnych gałęzi przemysłu. Chętnie podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, biorąc pod uwagę funkcję i warunki pracy końcowego produktu. Możemy wesprzeć Cię zarówno w opracowaniu projektu wyrobu, jak i w wyborze optymalnego materiału dla niego. Pracujemy w myśl naszego hasła „Twój pomysł, nasze rozwiązania.”

Jeśli przychodzisz do nas z gotowym projektem i modelem, nasz zespół złożony z inżynierów, technologów i konstruktorów, na początek podda go analizie wykonalności. Na tym etapie identyfikujemy potencjalne zagrożenia dla procesu produkcyjnego oraz podpowiadamy możliwe optymalizacje kosztowe i procesowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w konstruowaniu i stosowaniu elementów silikonowych i termoplastycznych w różnych gałęziach przemysłu możemy spoglądać szerzej i poddawać analizie cały fragment konstrukcji, a nie tylko dany element.

Opracowany projekt wyrobu trafia do zespołu konstruktorów, którzy na jego podstawie wykonują rysunek konstrukcyjny narzędzia w formacie 3D w systemie CAD/CAM. Korzystamy z najnowszych wersji oprogramowania Catia i Unigraphics NX. Następnie model trafia do działu narzędziowego, gdzie na maszynach numerycznych typu CNC wykonywana jest forma prototypowa. W przypadku formowników do wyrobów wytłaczanych – dużo prostszych do wykonania niż formy wtryskowe – rysunek profilu trafia do narzędziowni, gdzie jest wykonywany na elektrodrążarkach drutowych.

Forma próbna, produkcyjna lub formownik trafiają do działu produkcji, gdzie pod nadzorem technologów produkowana jest seria próbna. Wyroby sprawdzane są przez dział kontroli jakości, a parametry serii próbnej zapisywane w systemie ERP. Wnioski z prób poddawane są analizie przez zespół odpowiedzialny za wdrożenie projektu, który zleca działowi konstrukcji lub narzędziowemu wykonanie poprawek bądź zwalnia formę do produkcji seryjnej.

Rozwój produktu nie kończy się wraz z przekazaniem go do działu produkcji. W trakcie całego cyklu życia wyrobu, poddajemy go ciągłej analizie i optymalizacji procesu. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stoją nasi Klienci w obliczu coraz większej, globalnej konkurencji i nieustannie staramy się zwiększyć ich przewagę konkurencyjną, przynajmniej w zakresie obejmującym nasz wkład w dany rynkowy produkt.

Pozostaw Twój adres e-mail, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszelkie pytania, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem:


produkty

Produkty

Naszą specjalnością są produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta i według jego projektu, do wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Dla Klientów indywidualnych oferujemy wyroby medyczne pod własnymi markami naszej siostrzanej firmy TopsilMed.

technologie

Technologie

W TopsilGlobal pracujemy z dwiema grupami materiałów: silikonami i termoplastycznymi elastomerami. Przetwarzamy je za pomocą dwóch głównych technologii: wtrysku i wytłaczania. Sami wytwarzamy narzędzia do naszych linii produkcyjnych, w tym przede wszystkim formy do wtrysku ciekłego silikonu – najbardziej skomplikowanej i zaawansowanej technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.

jakość

Jakość

Zarządzanie przez jakość i dbałość o środowisko to dla nas podstawowe standardy. Legitymujemy się certyfikatami na zgodność z normami ISO 9001:2015, 14001:2015 oraz ISO 13485:2016 wydanymi przez renomowaną jednostkę certyfikującą DQS. Zintegrowany system informatyczny ERP zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi procesami w firmie i pozwala nam planować optymalne wykorzystanie zasobów.

inwestycje

Inwestycje

Inwestujemy w najnowsze rozwiązania dostępne w branży. Systemy do kontroli wizyjnej w linii, podajniki sterowane elektronicznie, sprzężenie zwrotne na liniach do wytłaczania czy oprogramowanie do symulacji procesów produkcyjnych to tylko niektóre z naszych ostatnich inwestycji. Uruchomiony w 2017 roku zakład w Skierniewicach spełnia najwyższe światowe standardy dla przetwórstwa materiałów elastycznych, w szczególności pod względem kontrolowanych warunków produkcyjnych do zastosowań w medycynie i wyrobach do kontaktu z żywnością.

ekologia

Ekologia

Dbałość o środowisko to dla nas jedna z najważniejszych zasad prowadzenia działalności. Już w powstałym w 2005 roku zakładzie w Słubicy zastosowaliśmy takie rozwiązania, jak rekuperacja ciepła z hal produkcyjnych, żeby zmniejszać zużycie energii. W nowym zakładzie w Skierniewicach inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS) zapewnia optymalne wykorzystanie zasobów poprzez automatyczne sterowanie światłem, wentylacją czy klimatyzacją. Woda wykorzystywana w procesie produkcji krąży w obiegu zamkniętym, dlatego żaden z naszych zakładów nie produkuje ścieków, za wyjątkiem socjalno-bytowych.

Dlaczego z nami?

W świecie elastomerów chcemy być dla naszych Klientów przewodnikiem, prowadząc ich od wczesnej koncepcji, poprzez fazę projektową, aż po finalny produkt.

Dążymy do doskonałości, aby nie tylko spełniać, ale przekraczać oczekiwania naszych Klientów i nas samych.

statystyki
statystyki
kompas