EUROSTARS | TopsilGlobal: optical silicones

Eurostars

W latach 2018-2020 firma TopsilGlobal uczestniczyła w ambitnym przedsięwzięciu budowy innowacyjnego panelu fotowoltaicznego o znacząco zwiększonej wydajności. Autorem rozwiązania jest grupa inżynierów z Politechniki w Lozannie, która założyła Insolight SA, firmę uznaną w 2020 roku za jeden z 10 najlepszych start-upów w Szwajcarii.

Warstwy optyczne zostały wyprodukowane przez TopsilGlobal z materiału Dow SILASTIC™ MS-4002 Moldable Optical Silicone, który łączy wysoką przepuszczalność światła z trwałością w warunkach ekspozycji na różnorodne warunki pogodowe, charakterystycznej dla paneli fotowoltaicznych. Te cechy okazały się kluczowe do osiągnięcia dwóch najważniejszych celów projektu: rekordowej wydajności na poziomie 29%, zgodnie z pomiarami wykonanymi na Politechnice w Madrycie w 2018 roku i walidacji technologii w instalacji pilotażowej Insolight. Jesteśmy dumni z faktu, że przyczyniliśmy się do osiągnięcia przez Insolight gotowości, aby przejść do fazy masowej produkcji wysoce wydajnych modułów, które umożliwiają dynamiczną kontrolę przekształcania światła słonecznego w produkcję prądu elektrycznego, dzięki czemu wykorzystanie źródeł odnawialnych w produkcji energii stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne. Technologia została również zwalidowana do zastosowania w agrowoltaice.

“Wyniki współpracy Insolight z Topsil doskonale wpisują się w cele Dow, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój i otworzyły nowe perspektywy do dalszego doskonalenia projektu warstwy optycznej oraz produkcji na masową skalę, którą Dow zamierza nadal wspierać poza pierwotnym zakresem projektu Eurostars” podkreślił François de Buyl, TS&D Scientist w zespole Dow Advanced Silicone Elastomers.

Więcej informacji o projekcie, innowacyjnym rozwiązaniu panelu fotowoltaicznego i silikonach optycznych dostępne pod linkiem: Dow SILASTIC™ Moldable Optical Silicone

BR | logo

Pozostaw Twój adres e-mail, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszelkie pytania, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem: